Fenomén 4.0 očima moderátora

I letos jsme se, my z LSC, zúčastnili konference Fenomén 4.0, jejímž cílem je sdílet informace a přístupy k procesu digitální transformace v podobě přednášek a ukázek ve čtyřech přednáškových sálech v rámci Business stage, HR stage, DIGI stage, SMART zóny. Náš partner Peter Debnár měl tu čest a zúčastnil se konference jako moderátor. A jak vlastně  konference probíhá očima moderátora? 

#fenomen40 bola veľmi príjemná konferencia a bolo mi cťou ju aj tento rok spolumoderovať. Okrem veľkej účasti bolo veľmi zaujímavé a podnetné sledovať príspevky jednotlivých rečníkov.

V každom z príspevkov som našiel niečo, čo bolo pre mňa inšpirujúce, obohacujúce a malo svoju pridanú hodnotu. Sú však oblasti, ktoré sa opakovali a rezonovali naprieč všetkými príspevkami a to je ekosystém človeka v práci a jeho väzba na prvky #Priemyslu4.0. Každý si uvedomuje, že technológie a nástroje, ktoré máme príležitosť implementovať majú výrazný vplyv na náš podnikateľský systém, produktivitu a podnikovú kultúru. Na druhej strane bez správneho zapojenia ľudí vo firme, komunikácie s nimi zostanú tieto efekty len na papieri, keď sme posudzovali ich nasadenie. Väzba na ľudí v našich organizáciách je tak zásadná a kľúčová, že ju nie je možné ignorovať a to osobne vnímam ako kľúčové pri akejkoľvek transformácií a zmene, ktorá prebieha.

Jeden zo známych princípov hovorí veľmi jasne: “Nová technológia + stará organizácia = drahá stará organizácia”; “Stará technológia + nová organizácia = efektívna nová organizácie”; “Nová technológia + nová organizácia = super efektívna nová organizácia”. Záleží len na nás, či zostane len “nová technológia” alebo k nej pridáme aj “novú organizáciu”.

Budem sa osobne veľmi tešiť na Fenomén 2021 a pevne verím, že bude o niečo lepší a zaujímavejší ako bol tento ročník.

Peter Debnár

Picture of Peter Debnár

Peter Debnár

Další články

Registrace účastníka

Registrace úspěšně provedena

Potvrzení o registraci jsme zaslali na vámi uvedený email. Brzy se s vámi spojíme. Pokud jste však potvrzení neobdrželi, ověřte složku spam-u. Hezký den vám přeje organizační tým akce.