Projekt Čárové kódy ve společnosti Lias Vintířov

Projekt Čárové kódy a co to má společného s firemní kulturou?

Je nám potěšením konstatovat, že v roce 2020, s přesahem do tohoto roku, se našemu týmu povedlo realizovat projekt “Čárové kódy” v rámci zakázek, které realizujeme společně s firmou Lias Vintířov, lehký stavební materiál, k.s.

Jak souvisí takový projekt s poslání firmy Leadership Synergy Community s.r.o. Vždyť je to “typický” procesní projekt “tvrdého charakteru”. V našem vidění světa, je to právě projekt pro nás. Chceme pracovat ve firmách s vlastním produktem, s obratem ca do 1mld. Kč a s počtem zaměstnanců ca do 500. Takže tady vše v pořádku. A pracujeme na principu našich 5 “Z” – Zapojení, Zážitek, Zpětná vazba, Zkušenost, z čehož přichází ZISK pro všechny 🙂

Co ale zbývající témata našeho “poslání” – chceme rozvíjet, ty, co chtějí a chceme budovat ve firmách firemní kultury zaměřené na spolupráci, ideálně na bázi Důvěry a chceme inspirovat za hranice všedních dnů. Ne všechny firmy mají vše automatizované, mají procesy dle LEAN či Industry 4.0, ale mají skvělé produkty (www.dumjednimtahem.cz), které je naplňují hrdostí. Mají i skvělé lidi, kteří pracují nad rámec svých povinností a mají zájem se rozvíjet, i když to pro ně je mnohem složitější než ve firmách se stovkami a tisíci zaměstnanců, protože jsou mnohdy “nepostradatelní” každý den. A proto tento projekt je skvělou příležitostí pro nás a naše kolegy, kteří chtějí rozvíjet karlovarský region, lidi, kteří chtějí na sobě pracovat a inspirovat je k dalšímu postupu.

A to vše jsme v rámci tohoto projektu v Lias Vintířov našli a kolegové dokázali “nadstandard”. Dokázali jsme přesvědčit projektový tým, že společné diskuse a “hádky” o řešení přinesou synergii a nadšení z výsledku. Projektový tým se přesvědčil, že má smysl sdílet výstupy z porad, workshopů, kreslit si varianty, zkoušet různé varianty s modely “autíček” a že to přináší radost.

Není to náš první společný projekt s Lias Vintířov, ale je to projekt, kde máme největší radost z týmovosti řešení, z nadšení z výsledku a z toho, že se naplňuje naše přesvědčení, že i “hard” projekty a procesy jsou velmi vhodné pro práci na firemní kultuře a že i radost z výsledku na “hard” projektu posiluje spolupráci, důvěru a pocity mezi kolegy – tedy “soft” vliv na budoucí výsledky.

A vám už tedy zbývá se pouze podívat na stručné shrnutí… Projekt bude pokračovat a kolegové z firmy vymýšlí další a další vylepšení řešení. Těšíme se, že jim pomůžeme. Anebo i vám?

Tomáš Žák

Tomáš Žák

Další články

Registrace účastníka

Registrace úspěšně provedena

Potvrzení o registraci jsme zaslali na vámi uvedený email. Brzy se s vámi spojíme. Pokud jste však potvrzení neobdrželi, ověřte složku spam-u. Hezký den vám přeje organizační tým akce.