Slyšíte pískání v uších? No a není to zpětná vazba? Konference: Firemní vrba v Karlových varech

Ve zvukařině je zpětná vazba nežádoucím jevem. Zvuk zachycený mikrofonem je zesílen a vypuštěn přes reproduktory, kde ho opět zachytí mikrofon. Znovu a znovu až se ozve typické pískání, které obtěžuje. Nejen lidi, ale i chlapíka u mixážního pultu, co maká na tom, aby se právě tohle nestalo.
Feedback

V osobnostním rozvoji je to jinak. Zpětná vazba je nástrojem, který pomáhá. Pokud to se sebou myslíme vážně, zpětnou vazbu si od svého okolí pravidelně žádáme, přestože může být nepříjemná, stejně jako pískání v uších. A jak je to ve firmách v České republice? V Karlovarském kraji? Jsou u jejich kormidel převážně lidé, kterým pískání nevadí? Dělají vše, aby zpětná vazba nenastala? Nebo ji upravují, aby byla příjemná do uší? Jedním ze způsobů, které zpětnou vazbu podporují, je radikální otevřenost.

Ale ne každá firma má radikální otevřeností odvahu. Jde totiž o disciplínu firem dospělých a vyzrálých. Právě s lídry firem z ČR, kteří takovou odvahu mají, jsme diskutovali na setkání Firemní vrba, aneb Každý má právo být vyslyšen, dne 16.9.2021 v Karlových Varech. 

Příběhy společností, ve kterých je radikální otevřenost pevnou součástí firemní kultury, byly skutečně přesvědčivé. Konkrétní případy z jejich života potvrdily vzestupný trend v ČR. Přibývají firmy, které své lidi vedou k sebeřízení. Naprosto otevřeně s nimi sdílí informace o výsledcích, otevírají svá data z účetnictví a plošně odkrývají výši mezd. Jde o společnosti napříč obory. Stavebnictví, strojírenství, poskytující software nebo finanční služby.

Ti, co na naši konferenci přišli, rozhodně nelitovali. Myšlenek, nápadů a příkladů bylo mnoho. Proto věříme, že si každý z účastníků odnesl mnoho inspirace do dalších dní. A to byl i náš záměr setkání. Vzájemně firmy propojit, společně sdílet a inspirovat.

Mluvčí konference

 • Peter Debnár – Leadership Synergy Community – Ohlédnutí za minulou konferencí 2020
 • Jan Musil, LIKO-S – Co vás vedlo k zavedení otevřené komunikace?
 • Vratislav Kalenda – Applifting – Proč jsme zavedli radikální otevřenost?
 • Martin Čermák – TGS – Jak vypadá otevřená komunikace ve vaší firmě?
 • Gerhard Knop – Leadership Synergy Community – Proč jsem chtěl otevřenou komunikaci?
 • Prokop Šimek – Jak vypadá otevřená komunikace očima běžného zaměstnance?
 • Alex Kozák – LSC – Co řeší firemní ombudsman?

Hosté a mluvčí panelové diskuse

 • Eva Vejvodová – Evolucio.Space 
 • Miroslava Nebuželská – 22Hlav
 • Tomáš Kopecký – FranklinCovey ČR
 • Včetně mluvčích konference

Moderátor

 • Lumír Šarman – FranklinCovey ČR

Poděkování

Děkujeme všem, kteří nás podpořili svou účastí a pomohli nám vytvořit inspirativní a pozitivní atmosféru. Těšíme se na další setkání, které připravujeme pro rok 2022. Tentokrát bude mít název: Zlatá klec  Děkujeme rovněž personálu hotelu Dvorana za péči, kterou nám všem věnoval.

Několik fotografií

Picture of Alex K.

Alex K.

ICT Konzultant Leadership Synergy Community s.r.o.

Další články

Registrace účastníka

Registrace úspěšně provedena

Potvrzení o registraci jsme zaslali na vámi uvedený email. Brzy se s vámi spojíme. Pokud jste však potvrzení neobdrželi, ověřte složku spam-u. Hezký den vám přeje organizační tým akce.