Může důvěra a principy svobodné firmy vést k trvalým výsledkům?

Pro hledání odpovědi na tuto otázku a v rámci naplňování našich klíčových hodnot: INSPIRACE a DŮVĚRY, jsme v září zorganizovali konferenci, která byla vrcholem naší činnosti roku 2020. Jejím posláním bylo vzájemné sdílení inspirativních myšlenek v duchu témat svobodných firem a důvěry.

Pro hledání odpovědi na tuto otázku a v rámci naplňování našich klíčových hodnot: INSPIRACE a DŮVĚRY, jsme v září zorganizovali konferenci, která byla vrcholem naší činnosti roku 2020. Jejím posláním bylo vzájemné sdílení inspirativních myšlenek v duchu témat svobodných firem a důvěry.

Ve zkratce:

Program:

Vybrali jsme přednášející z různých oblastí průmyslu ČR. Zástupci firem: Etnetera, FranklinCovey, Dioss Nýřany, ICE Industrial Services nebo Cocuma představili a diskutovali své praktické zkušenosti s realizací principů svobodných firem. Přídavkem navíc, bylo seznámení s alternativními přístupy ve školství, vzdělávacím programem společnosti Franklin Covey: „I ve mně je lídr“

Co na přednáškách a diskusích nejvíce zaujalo?

  • Jak odbourávat překážky k důvěře a jak zvyšovat zodpovědnost zaměstnanců?
  • Jak lze zvýšit jejich angažovanost a samostatnost?
  • Jaký význam mají firemní hodnoty a jaké jsou dopady jejich uplatňování v praxi?
  • Proč definovat firemní vizi a stanovit priority s propojením na hodnoty firmy a důvěru?
  • Může správná interní komunikace zvýšit motivaci a angažovanost středního managementu?

Je „korporát“ vhodné prostředí pro principy svobodné firmy?

Přestože tato otázka nebyla na konferenci dostatečně zodpovězena, brzy se k ní vrátíme na nějakém z našich dalších setkání, protože konferencí naše aktivity nekončí. Stále pomáháme těm, kteří se rozhodli pro principy svobodných firem. Otevíráme a podporujeme diskuse těchto témat, neboť věříme, že inspiraci lze nalézt i v maličkostech, které lze uplatnit všude. Například otevřená komunikace, dodržování slibů a drobné nefinanční motivace jsou zdánlivě drobnosti, ale ve firmách jakékoliv velikosti eliminují strach a nedůvěru.

Závěr

Děkujeme všem, co se na konání konference podíleli. Děkujeme řečníkům: Ladislav Kröbl, DIOSS NÝŘANY a.s., Lumír Šarman, FranklinCovey s.r.o., Tomáš Kopecký, FranklinCovey s.r.o., Jiří Štěpán, Etnetera Activate a.s., Tomáš Vránek, ICE Industrial Services a.s., Petr Skondrojanis, COCUMA, Gerhard Knop, Leadership Synergy Community s.r.o. za jejich příspěvky. Děkujeme také personálu hotelu Dvorana za poskytnutou péči o nás a naše hosty. Těšíme se na další inspirativní setkání.

Postřehy a vzkazy

Gerhard Knop (Organizátor) „Byl jsem nadšený z celkové atmosféry konference. Když jsme akci začali s kolegy vymýšlet a připravovat, tak moje přání bylo, aby dopadla alespoň tak, jak nakonec dopadla. Výsledek však daleko předčil naše očekávání. Pozitivní lidé, krásné prostředí a naprosto otevřené diskuse s protiřečícími řešeními, neboť každá firma je jedinečná. Zkrátka, byli zde lidé plní síly a vnitřní motivace navzdory nástupu druhé vlny COVID pandemie a hygienických opatření, které to s sebou neslo. Všem jim za to děkuji.

Pro mě bylo důležité setkat se s lidmi, kteří o tématech konference skutečně přemýšlí a jsou jim otevření. Ujišťuje mě to o tom, že přestože je to cesta dlouhá, a ne vždy úspěšná, jdeme správným směrem a věnujeme se nadčasovým tématům. Zpětná vazba účastníků konference navíc potvrzuje naši domněnku, že v oblastech svobody v práci, „důvěry“ a interní komunikace se ve firmách v České republice skrývá značný potenciál ke zlepšení.“

Luboš Veselý (Účastník,Toyoda Gosei Czech): „Hromada praktických, inspirativních příkladů, jak řešit problematiku směřující ke svobodné firmě, důvěře. Velmi pozitivní nálada a často zábavná diskuze nad vážnými tématy.“)

Alex Kozák: (Člen realizačního týmu)„Rád jsem organizátorům akce pomohl, protože se o témata svobodných firem dlouhodobě zajímám. Bylo mi ctí být součástí této konference. Není časté, že „za mnou“ do Karlových Varů přijedou přednášející přímo z praxe a s ochotou sdílet své zkušenosti. Získat inspiraci a náměty na řešení aktuálních výzev už pro mě nemohlo být jednodušší.

Navíc, výsledná propagace Karlovarského kraje a výběr místa konání v podobě otevřeného altánu nádherné zahrady hotelu Dvorana, byl velmi dobrý nápad ze strany organizátorů. Za mě jednoznačně 5 hvězd z 5.“

Fotogalerie

Picture of Monika Harabišová

Monika Harabišová

Další články

Registrace účastníka

Registrace úspěšně provedena

Potvrzení o registraci jsme zaslali na vámi uvedený email. Brzy se s vámi spojíme. Pokud jste však potvrzení neobdrželi, ověřte složku spam-u. Hezký den vám přeje organizační tým akce.