Konference

Konference Svobodná firma a důvěra – cesta k dlouhodobým výsledkům

V září, v odloženém termínu, jsme uspořádali akci, kterou můžeme označit jako vrchol naší dosavadní činnosti v rámci naplňování naší hodnoty INSPIRACE. Akce byla „naší akcí“ i proto, že byla zaměřená i směrem k naší druhé a základní hodnotě Důvěra.

A jak probíhala příprava? Co jsme chtěli?

 • Chtěli jsme propagovat náš region – Karlovarský kraj, proto akce v Karlových Varech

 • Chtěli jsme inspirovat v příjemném a inspirativním prostředí – nejenom, že jsme při výběru přednášejících dbali na to, aby to byli pozitivně smýšlející lidé (což při daném tématu nebylo až tak složité, protože všichni, které jsme potkali a jdou tímto směrem JSOU POZITIVNĚ SMÝŠLEJÍCÍ OSOBY), ale…

 • Chtěli jsme mít i účastníky, u kterých jsme si byli více či méně jistí jejich nadšením pro tento směr uvažování, s pozitivní energií. Proto jsme nedělali nějakou masovou kampaň a spíše jsme se zaměřili na přímá oslovení.

A jak to dopadlo…

V tomto nádherném a slunečném prostředí, v době zpřísňujících se COVID opatření jsme měli tu čest, v otevřeném venkovním stanu, přivítat, nadchnout a zaujmout přes 40 účastníků akce.

Prostředí bylo opravdu reprezentativní a pozitivní, a proto jsme si ho vybrali.

www.hoteldvorana.cz 

A o čem se diskutovalo? Co si naši hosté odnesli?

Zástupci firem různých průmyslů si vyslechli prezentace a diskutovali s řečníky z Etnetera, FranklinCovey, Dioss Nýřany, ICE Industrial Services, Cocuma.

Dotkli jsme se alternativního přístupu ke školství v celosvětovém měřítku – „I ve mně je lídr“.

A čemu se chtějí věnovat naši hosté po absolvování naší akce?

 • Odbourávání překážek pro důvěru (a zvýšení zodpovědnosti spojené s vyšší důvěrou)
 • Zvýšení delegace na zaměstnance a jejich angažovanosti a samostatnosti
 • Definici firemních hodnot
 • Motivaci jako takovou – podchycením středního managementu, zlepšením interní komunikace s využitím různých tipů z konference
 • Definici vize a priorit s propojením na hodnoty a důvěru
 • A to vše za účelem zvýšení motivace

Závěrečné slovo hlavního organizátora…

NPS hodnocení akce 48 při inspiraci a 63 v oblasti zaujetí pro další akce podobného tématu jsou pro mě osobně pouze čísla potvrzující domněnku, že v oblasti svobody v práci, důvěře a interní komunikaci máme v České republice velký potenciál. Co je však pro mě důležitější je fakt, že jsem poznal a viděl mnoho známých i neznámých tváří, které aktivně o těchto tématech přemýšlí a jsou jim otevření. To mě naplňuje vírou v to, že jdeme, jako firma a komunita, správným směrem a věnujeme se správnému tématu. Byť je to cesta dlouhá, a ne vždy úspěšná.

Z čeho jsem však byl nadšený byla atmosféra – když jsem akci začal vymýšlet a s kolegy připravovat – chtěl jsem to přesně tak, jak to dopadlo (dopadlo to asi ještě lépe) – pozitivní lidé, v krásném prostředí, otevřené diskuse s protiřečícími si řešeními (každá firma je jedinečná) a prostě lidé odcházející v době nastupující 2. vlny plní síly a vnitřní motivace – všem za to děkuji.

 

Co bude dále?…

 

Vyřčená, a ne zcela zodpovězená zůstala otázka možností implementace principů „Svobodné firmy a Důvěry“ v korporátních firmách – chceme dále pomáhat a posilovat lidi a týmy, jež chtějí jít tímto směrem (a nejen v korporátech). Chceme podporovat diskusi a hledat firmy průmyslové, větší a větší, kde tyto principy mohou fungovat. Chceme inspirovat na maličkostech, které lze dělat VŠUDE! Jednoduše proto, že jsou to principiální záležitosti – charakter, drobná nefinanční motivace, otevřená komunikace jakéhokoliv tématu – prostě drobnosti, které rozpohybují důvěru a eliminují strach a nedůvěru.

A trochu prakticky?

 • V roce 2021 uspořádáme podobnou akci (se zohledněním poznámek ohledně potenciálu zlepšení ze zpětné vazby) na téma INTERNÍ KOMUNIKACE – pracovní název „FIREMNÍ VRBA“
 • Budeme pracovat (a možná upořádáme) na přípravě akce, která bude propagovat ALTERNATIVNÍ ŠKOLSTVÍ

OBOJÍ na bázi prvků ze Svobodné firmy a třeba i semináře Důvěra (který osobně lektoruji, mj. i společně s jedním ze řečníků – Lumírem Šarmanem)

A když se podaří i naše sny…

Tak Monika Gondášová, za podpory již přihlášených účastníků akce Olgy Kupec a Ladislava Kröbla (a samozřejmě bude nutná podpora dalších osob i finanční) vydá možná naši první knihu (pokud do té doby nevydají jiní kolegové z komunity jejich připravovanou knihu ohledně Datové vědy) – Dílny pro 2. stupeň základní školy.

Jménem Leadership Synergy Community s.r.o.                Gerhard Knop

Naše poslání

“Pomáháme ti stát se lídrem, hledáme synergie a vytváříme komunity.”

Naše vize

“Jsme stále rostoucí komunitou, která posunuje ty, kteří chtějí.”

Hodnoty

DŮVĚRA

INSPIRACE

Naše principy 5xZ

ZAPOJENÍ

ZÁŽITEK

ZKUŠENOST

ZPĚTNÁ VAZBA

ZISK

Podobné články

Registrace účastníka

Registrace úspěšně provedena

Potvrzení o registraci jsme zaslali na vámi uvedený email. Brzy se s vámi spojíme. Pokud jste však potvrzení neobdrželi, ověřte složku spam-u. Hezký den vám přeje organizační tým akce.