Menu Zavřeno

Konference

Konference Svobodná firma a důvěra – cesta k dlouhodobým výsledkům

V září, v odloženém termínu, jsme uspořádali akci, kterou můžeme označit jako vrchol naší dosavadní činnosti v rámci naplňování naší hodnoty INSPIRACE. Akce byla „naší akcí“ i proto, že byla zaměřená i směrem k naší druhé a základní hodnotě Důvěra.

A jak probíhala příprava? Co jsme chtěli?

 • Chtěli jsme propagovat náš region – Karlovarský kraj, proto akce v Karlových Varech

 • Chtěli jsme inspirovat v příjemném a inspirativním prostředí – nejenom, že jsme při výběru přednášejících dbali na to, aby to byli pozitivně smýšlející lidé (což při daném tématu nebylo až tak složité, protože všichni, které jsme potkali a jdou tímto směrem JSOU POZITIVNĚ SMÝŠLEJÍCÍ OSOBY), ale…

 • Chtěli jsme mít i účastníky, u kterých jsme si byli více či méně jistí jejich nadšením pro tento směr uvažování, s pozitivní energií. Proto jsme nedělali nějakou masovou kampaň a spíše jsme se zaměřili na přímá oslovení.

A jak to dopadlo…

V tomto nádherném a slunečném prostředí, v době zpřísňujících se COVID opatření jsme měli tu čest, v otevřeném venkovním stanu, přivítat, nadchnout a zaujmout přes 40 účastníků akce.

Prostředí bylo opravdu reprezentativní a pozitivní, a proto jsme si ho vybrali.

www.hoteldvorana.cz 

A o čem se diskutovalo? Co si naši hosté odnesli?

Zástupci firem různých průmyslů si vyslechli prezentace a diskutovali s řečníky z Etnetera, FranklinCovey, Dioss Nýřany, ICE Industrial Services, Cocuma.

Dotkli jsme se alternativního přístupu ke školství v celosvětovém měřítku – „I ve mně je lídr“.

A čemu se chtějí věnovat naši hosté po absolvování naší akce?

 • Odbourávání překážek pro důvěru (a zvýšení zodpovědnosti spojené s vyšší důvěrou)
 • Zvýšení delegace na zaměstnance a jejich angažovanosti a samostatnosti
 • Definici firemních hodnot
 • Motivaci jako takovou – podchycením středního managementu, zlepšením interní komunikace s využitím různých tipů z konference
 • Definici vize a priorit s propojením na hodnoty a důvěru
 • A to vše za účelem zvýšení motivace

Závěrečné slovo hlavního organizátora…

NPS hodnocení akce 48 při inspiraci a 63 v oblasti zaujetí pro další akce podobného tématu jsou pro mě osobně pouze čísla potvrzující domněnku, že v oblasti svobody v práci, důvěře a interní komunikaci máme v České republice velký potenciál. Co je však pro mě důležitější je fakt, že jsem poznal a viděl mnoho známých i neznámých tváří, které aktivně o těchto tématech přemýšlí a jsou jim otevření. To mě naplňuje vírou v to, že jdeme, jako firma a komunita, správným směrem a věnujeme se správnému tématu. Byť je to cesta dlouhá, a ne vždy úspěšná.

Z čeho jsem však byl nadšený byla atmosféra – když jsem akci začal vymýšlet a s kolegy připravovat – chtěl jsem to přesně tak, jak to dopadlo (dopadlo to asi ještě lépe) – pozitivní lidé, v krásném prostředí, otevřené diskuse s protiřečícími si řešeními (každá firma je jedinečná) a prostě lidé odcházející v době nastupující 2. vlny plní síly a vnitřní motivace – všem za to děkuji.

 

Co bude dále?…

 

Vyřčená, a ne zcela zodpovězená zůstala otázka možností implementace principů „Svobodné firmy a Důvěry“ v korporátních firmách – chceme dále pomáhat a posilovat lidi a týmy, jež chtějí jít tímto směrem (a nejen v korporátech). Chceme podporovat diskusi a hledat firmy průmyslové, větší a větší, kde tyto principy mohou fungovat. Chceme inspirovat na maličkostech, které lze dělat VŠUDE! Jednoduše proto, že jsou to principiální záležitosti – charakter, drobná nefinanční motivace, otevřená komunikace jakéhokoliv tématu – prostě drobnosti, které rozpohybují důvěru a eliminují strach a nedůvěru.

A trochu prakticky?

 • V roce 2021 uspořádáme podobnou akci (se zohledněním poznámek ohledně potenciálu zlepšení ze zpětné vazby) na téma INTERNÍ KOMUNIKACE – pracovní název „FIREMNÍ VRBA“
 • Budeme pracovat (a možná upořádáme) na přípravě akce, která bude propagovat ALTERNATIVNÍ ŠKOLSTVÍ

OBOJÍ na bázi prvků ze Svobodné firmy a třeba i semináře Důvěra (který osobně lektoruji, mj. i společně s jedním ze řečníků – Lumírem Šarmanem)

A když se podaří i naše sny…

Tak Monika Gondášová, za podpory již přihlášených účastníků akce Olgy Kupec a Ladislava Kröbla (a samozřejmě bude nutná podpora dalších osob i finanční) vydá možná naši první knihu (pokud do té doby nevydají jiní kolegové z komunity jejich připravovanou knihu ohledně Datové vědy) – Dílny pro 2. stupeň základní školy.

Jménem Leadership Synergy Community s.r.o.                Gerhard Knop

Naše poslání

“Pomáháme ti stát se lídrem, hledáme synergie a vytváříme komunity.”

Naše vize

“Jsme stále rostoucí komunitou, která posunuje ty, kteří chtějí.”

Hodnoty

DŮVĚRA

INSPIRACE

Naše principy 5xZ

ZAPOJENÍ

ZÁŽITEK

ZKUŠENOST

ZPĚTNÁ VAZBA

ZISK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *