Proč zlatá klec? (část 1)

Ode dne, kdy jsme začali veřejně a aktivně zvát na akci jsem se setkal s otázkou „proč zlatá klec jako téma“ mnohokrát. Pro koho je akce? Pro ředitele, majitele či jednotlivce?

My, Leadership Synergy Community, máme jednu ze svých hodnot Inspiraci, stejně jako FranklinCovey má inspiraci ve svém POSLÁNÍ. Co tím myslíme je to, že se snažíme pořádat akce, kde dochází ke vzdělávání, předkládání různých názorů a jejich diskusi, ke sdílení zkušeností mezi účastníky, firmami, obory. Na každé akci míváme zástupce škol a snažíme se ukázat, že řízení a témata ve školství jsou „stejná“ jako ve firmách.
Hlavní takovou akcí je každý rok naše Konference (nově jsme tomu dali jméno LSC Inspiromat).

Myšlenkou, která se táhne jako nit těmito akcemi je téma – VYUŽITÍ VNITŘNÍHO POTENCIÁLU. A jak?

Soběstačný region 2019

První naše akce (firmu jsme založili v červenci 2018) byla na jaře 2019 „Karlovarský kraj – soběstačný region“ a tématem byla Angažovanost. Angažovanost vnitřních zdrojů (zaměstnanců, obyvatel, členů komunit…) má podle různých studií potenciál až 30% zvýšení výkonu (či výsledku). Pro karlovarský region jsme vyčíslili potenciál navýšení kapacity pracovního trhu při zvýšení angažovanosti na 10.000 osob! Tolik jich u nás nechybí, jen neumíme od lidí dostat vše, co v nich je…

Svoboda a důvěra ve firmách 2020

Druhá naše akce se zabývala v roce 2020 vlivem Svobody ve firmách a Důvěry na výsledky firem. Potenciál zvýšení Důvěry je další metou pro zvýšení efektivity firem, snížení fluktuace atp… Víme z vlastní zkušenosti, jak moc pozitivní vliv má důvěra ve firemním prostředí na výsledky, délku trvání projektů, náklady na investice atd. A bohužel i co to znamená, když se důvěra zase vytratí.

Firemní vrba 2021

Zatím poslední akcí byla v roce 2021 akce zaměřená na Interní komunikaci – Firemní vrba. Bylo skvělé vidět různé pojetí otevřené až radikálně otevřené komunikace ve firmách a slyšet konkrétní příběhy lidí, kteří se s interním firemním ombudsmanem (nebo jiným názvem takové pozice). Byla to skvělá akce se skvělými spíkry i účastníky, opět na hraně uzavírání společnosti díky covidu. Pro rok 2022 jsem se rozhodli jít z Karlových Varů do Prahy a spojit se s kolegy z FranklinCovey Česká a Slovenská republika.

Firemní vrba aneb každý má právo být vyslyšen

A proč Zlatá klec?

Vždy se snažím vymyslet téma, které je hodně široké a vidím v něm možnost využití potenciálu existujících (chcete-li omezených) kapacit a zdrojů. Věříme v mentalitu hojnosti, proto se domnívám, že pokrytí potřeb (i lidských) je záležitostí spolupráce, důvěry, kreativity hledání jiných řešení, zahození předsudků, ale i odkrytí TABU. A evidentně i „Zlatá klec“ je TABU.

Vice se dozvíte za pár dní v článku, kde popisuji, proč vidíme Zlatou klec jako téma.
Chcete vedet vice? Registrujte se na konferenci. www.zlataklec2022.cz/registrace

Gerhard Knop

Picture of Gerhard Knop

Gerhard Knop

Další články

Registrace účastníka

Registrace úspěšně provedena

Potvrzení o registraci jsme zaslali na vámi uvedený email. Brzy se s vámi spojíme. Pokud jste však potvrzení neobdrželi, ověřte složku spam-u. Hezký den vám přeje organizační tým akce.