Menu Zavřeno

Překonejte 5 pokušení, chcete-li být lídrem podle Patricka Lencionino

Světová pandemie Covid-19 drží náš svět v temnotě a důkladně prověřuje schopnosti lídrů zvládat vedení lidí. Myšlenky Patrika Lencioniho jsou podle nás světlem, které pomáhá dnešním lídrům udržet tolik žádaný směr.

Zdrojem naší inspirace je publikace: „The Five Tempations of a CEO“. (5 pokušení lídra), kterou uveřejnil v roce 1998 Patrick Lencioni, jako svou první knihu o leadershipu. Jeho principy si osvojili nejen lídři po celém světě, ale přijali je i organizace všeho druhu. Nadnárodní korporace, podnikatelé, profesionální sportovní týmy, armáda, neziskové organizace, školy i kostely.

Nechte se inspirovat naší volně vybranou ochutnávkou.

Dokážete odolat uvedeným pokušením?


Pokušení číslo 1-Zvolte důvěru místo nezranitelnosti

Nebojte se svým lidem důvěřovat. Na home-office skutečně pracují i když mají děti za zády. Možná se zklamete, ale s důvěrou získáte daleko víc.

Pokušení číslo 2-Zvolte konstruktivní konflikt místo harmonie

Konstruktivní konflikt je nezbytnou součástí úspěšného vedení lidí a jejich rozvoje. Úspěšné týmy se bez konfliktů neobejdou.

Pokušení číslo 3-Zvolte transparentnost místo jistoty

Buďte transparentní. Vyjasňujte očekávání, doptávejte se, sdílejte pocity. Sice občas ztratíte pocity jistoty, ale získáte mnoho nových názorů.

Pokušení číslo 4-Zvolte odpovědnost místo popularity

Správný lídr je ten zodpovědný, nikoliv ten populární. Ostatně, na dlouhodobých výsledcích je to vidět. Zodpovědnost nelze delegovat. Nesnažte se o to.

Pokušení číslo 5-Zvolte výsledky místo udržení statusu

Dejte přednost tvrdé a mnohdy nepříjemné práci s výsledky před uspokojováním svého ega.


Závěr

Přejeme vám příjemné čtení. Napište nám do komentářů, zda-li vám myšlenky knihy pomohly při rozhodování. Dokázali jste pokušením odolat a správně se rozhodnout?


Autor knihy

Patrick Lencioni je zakladatelem a prezidentem společnosti The Table Group, firmy vzniklé v roce 1997 se zaměřením pomoci lídrům ve zlepšování jejich firem.

Je autorem deseti knih s více než třemi miliony prodanými výtisky po celém světě. Jeho práce byly publikovány ve Wall Street Journal, Harvard Business Review, Fortune, Bloomberg Businessweek a USA Today.

Před založením The Table Group pracoval ve výkonném týmu společnosti Sybase, Inc. Svou kariéru zahájil ve společnosti Bain & Company a později pracoval ve společnosti Oracle Corporation.

Žije v San Franciscu se svou ženou a jejich čtyřmi syny. Další informace o Patrickovi a The Table Group najdete na www.tablegroup.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *