Překonejte 5 pokušení, chcete-li být lídrem podle Patricka Lencionino

Světová pandemie Covid-19 drží náš svět v temnotě a důkladně prověřuje schopnosti lídrů zvládat vedení lidí. Myšlenky Patrika Lencioniho jsou podle nás světlem, které pomáhá dnešním lídrům udržet tolik žádaný směr. Zdrojem naší inspirace je publikace: „The Five Tempations of a CEO“. (5 pokušení lídra), kterou uveřejnil v roce 1998 Patrick Lencioni, jako svou první knihu o leadershipu.

Jeho principy si osvojili nejen lídři po celém světě, ale přijali je i organizace všeho druhu. Nadnárodní korporace, podnikatelé, profesionální sportovní týmy, armáda, neziskové organizace, školy i kostely. Nechte se inspirovat naší volně vybranou ochutnávkou.

Dokážete odolat uvedeným pokušením?


Pokušení číslo 1-Zvolte důvěru místo nezranitelnosti

Nebojte se svým lidem důvěřovat. Na home-office skutečně pracují i když mají děti za zády. Možná se zklamete, ale s důvěrou získáte daleko víc.

Pokušení číslo 2-Zvolte konstruktivní konflikt místo harmonie

Konstruktivní konflikt je nezbytnou součástí úspěšného vedení lidí a jejich rozvoje. Úspěšné týmy se bez konfliktů neobejdou.

Pokušení číslo 3-Zvolte transparentnost místo jistoty

Buďte transparentní. Vyjasňujte očekávání, doptávejte se, sdílejte pocity. Sice občas ztratíte pocity jistoty, ale získáte mnoho nových názorů.

Pokušení číslo 4-Zvolte odpovědnost místo popularity

Správný lídr je ten zodpovědný, nikoliv ten populární. Ostatně, na dlouhodobých výsledcích je to vidět. Zodpovědnost nelze delegovat. Nesnažte se o to.

Pokušení číslo 5-Zvolte výsledky místo udržení statusu

Dejte přednost tvrdé a mnohdy nepříjemné práci s výsledky před uspokojováním svého ega.


Závěr

Přejeme vám příjemné čtení. Napište nám do komentářů, zda-li vám myšlenky knihy pomohly při rozhodování. Dokázali jste pokušením odolat a správně se rozhodnout?


Picture of Monika Harabišová

Monika Harabišová

Další články

Registrace účastníka

Registrace úspěšně provedena

Potvrzení o registraci jsme zaslali na vámi uvedený email. Brzy se s vámi spojíme. Pokud jste však potvrzení neobdrželi, ověřte složku spam-u. Hezký den vám přeje organizační tým akce.