Pokud vás zajímá strojové učení a datová analýza, podpořte vznik první české knihy Základy práce KNIME Analytics Platform

Podpořte vydání e-knihy zabývající se základy práce se softwarem KNIME Analytics Platform pro datové analýzy, machine learning atd. SW je vyvinut švýcarskou univerzitou a je v zahraničí velmi populární. Cílem knihy je podpořit české firmy pro efektivní práci s daty.

Proč kniha vznikla

Kniha vznikla po dlouhodobém pátrání a hledání vhodného nástroje pro zpracování dat, díky úsilí dvou nadšenců. Ti rozdělili velmi složitou oblast zpracování dat v KNIME na základy a automatizaci. Kniha, jenž byla právě registrována na Hithit projektu, se zabývá základy práce s KNIME Analytics Platform. Čtenářům představuje skvělý nástroj pro práci s daty. Ačkoliv je zdarma, nejde o podřadný produkt. Je efektivní a uživatelsky velmi přívětivý. Pomáhá data zpracovávat a vytvářet přehledné datové modely strojového učení.

Proč se zabývat daty?

V současné době je aktuálním skloňovaným tématem digitální transformace. Rapidně roste množství generovaných dat, která nám umožňují lépe porozumět chování zákazníků, obchodu, zdravotnictví, bankovnictví, telekomunikaci, výrobě, kvalitě nebo finančnímu řízení. Data sama o sobě nám však potřebné informace neposkytnou. Abychom byli díky datům více efektivní a zajistili si konkurenceschopnost, je nutné přenastavit naše procesy a firemní kulturu tak, aby data dokázaly využít. Proto přinášíme knihu, která čtenářům poskytne návod, jak s nástrojem KNIME Analytics Platform pracovat.

KNIME je zdarma ke stažení

KNIME Analytics Platform je dostupný a je zdarma. Je jednou z často používaných platforem pro tvorbu machine learning a deep learning. Jeho výhoda tkví v jednoduchosti a možnosti tvořit modely bez nutnosti použití programovacího jazyka. Byl vyvinut v akademickém prostředí za účelem rychlé aplikace machine learning a deep learning metod a rychle našel aplikační využití i v komerční sféře. Jeho velkou výhodou je jednoduchost, s níž lze vytvořit model „na klik“, neboť jednotlivé kroky jsou vkládány pomocí ikon ze seznamu předdefinovaných kroků do společného workflow

Programování se bát nemusíte

Pokud je však analytikovi programování cizí, nemusí si nutně zoufat, že datová věda pro něj není to pravé. KNIME mu totiž umožní celý datový model skutečně jen „naklikat“. Sám program má značné množství ukázkových workflow, z něhož lze doslova okoukat, jak s ním pracovat, nebo použít některou z hotových předloh (template). 

Video: Ukázka práce v KNIME Analytics Platform

Čtenář tak získá informace o možnostech práce v KNIME prostředí, o způsobech, jak s daty pracovat, včetně nástrojů pro jejich transformaci a vizualizaci, o možnostech tvorby a použití základního modelu strojového učení a mnoho dalšího.

Unikátní produkt

To, že je KNIME úspěšné, svědčí jeho neustále se rozvíjející pracovní balíčky nebo vznik nových a nových e-learningů. Jsem lektorem jednoho z nich a k dnešnímu dni jsem dosáhla 1.700 studentů z různých zemí. Bohužel, v českém jazyce na téma KNIME neexistuje e-learningový kurz ani kniha (alespoň co mám prověřené z vlastních zdrojů) Jedná se tedy o unikátní produkt. Dobrou zprávou je rovněž blížící se vydání pokračování knihy, opět formou e-booku, zabývající se automatizací dat, kterou píše můj kolega Vladimír Löffler.

Krátce o mě

Barbora Štětinová
Barbora Štětinová

Jsem absolventkou Západočeské Univerzity v Plzni, Fakulty ekonomické a MBA programu na University of New York in Prague. Pracuji jako datová analytička v oblasti telekomunikací, dříve Data scientist v automobilovém průmyslu. Zároveň jsem členkou komunity a konzultantkou pro Leadership Synergy Commmunity, s.r.o. S kolegou, jež napsal druhý díl této knihy věnující se automatizací práce s daty, jsme založili “brand” Elderberry data a společně se v rámci tohoto brandu věnujeme vzděláváním v oblasti umělé inteligence a datové analytiky. Toto téma často přednášíme na školách a univerzitách i v zahraničí a v různých firmách. Dále jsem mezinárodní instruktorkou pro Machine Learning a datovou analytiku na platformách Udemy, Packt Publishing a školím Vizualizaci dat pro KNIME AG, jež vyvinula tento skvělý software. V roce 2019 jsem se stala členka vítězného týmu soutěže Data Cup 2019 pořádaných Insiders40.

Rozhodli jste se podpořit vydání knihy?

Picture of Barbora Štětinová

Barbora Štětinová

Další články

Registrace účastníka

Registrace úspěšně provedena

Potvrzení o registraci jsme zaslali na vámi uvedený email. Brzy se s vámi spojíme. Pokud jste však potvrzení neobdrželi, ověřte složku spam-u. Hezký den vám přeje organizační tým akce.