Zajímá Vás Machine Learning a datová analýza?

Zajímá Vás Machine Learning a datová analýza?

Podpořte vydání e-knihy naší Barči, zabývající se základy práce se softwarem KNIME Analytics Platform pro datové analýzy, machine learning atd. SW je vyvinut švýcarskou univerzitou a je v zahraničí velmi populární. Cílem knihy je podpořit české firmy pro efektivní práci s daty.

Jak to začalo?

Tato kniha vznikla od dvou nadšenců po dlouhodobém pátrání a hledání vhodného nástroje pro zpracování dat. Rozdělili jsme si dvě témata – základy KNIME a automatizace v KNIME. Kniha, jež jsem zaregistrovala na Hithit projekt, se zabývá základy práce s KNIME Analytics Platform. 

Co je náš cíl?

Naším cílem je ukázat čtenáři, že na práci s daty existuje skvělý sotware, jež je zdarma, je neskutečně efektivní a uživatelsky přívětivý a tudíž mu/jí pomůže zpracovávat data a vytvářet skvělé datové modely strojového učení.

Detaily

Důvod, proč se vůbec zabýváme daty? V současné době jsou na všech místech často skloňovaným termínem DIGITÁLNÍ TRANSFORMACE, jež značí, že napříč celým technologickým světem rapidně roste množství generovaných dat. Data umožňují porozumět a pochopit určité skutečnosti ve všech oblastech (např. obchod, zdravotnictví, bankovnictví, telekomunikace, chování lidí, chování zákazníků, výroba, kvalita, finanční řízení atd.). Avšak data samotná neposkytují potřebné informace. Je nutné je převést v „hodnotu“. Měli bychom tedy nastavit procesy a kulturu tak, abychom se stali efektivnější a zajistili konkurenceschopnost díky využití dat. A právě proto přinášíme knihu, která čtenářům poskytne, jak s KNIME Analytics Platform pracovat.

Tento software je snadno dostupný (zdarma) a je jednou z často používaných platforem pro tvorbu machine learning a deep learning. Jeho výhoda tkví v jednoduchosti a možnosti tvořit modely bez nutnosti použití programovacího jazyka. 

Software byl vyvinut v akademickém prostředí za účelem rychlé aplikace machine learning a deep learning metod a rychle našel aplikační využití i v komerční sféře. Jeho velkou výhodou je jednoduchost, s níž lze vytvořit model „na klik“, neboť jednotlivé kroky jsou vkládány pomocí ikon ze seznamu předdefinovaných kroků do společného workflow.

Pokud je analytikovi programování a kódování cizí, nemusí si nutně zoufat, že datová věda není pro něj nebo pro ní. KNIME umožní celý model „naklikat“. U každého uzlu představujícího aktivitu je možnost nastavení specifického dané aktivitě. Sám program má značné množství ukázkových workflow, z něhož lze doslova okoukat, jak se softwarem pracovat nebo použít jako template. 

 

Naším cílem je předat čtenářům informace o:

  • Nástroji KNIME
  • Možnostech práce v KNIME prostředí
  • Způsobech, jak pracovat s daty
  • Nástrojích pro transformaci dat
  • Vizualizaci dat
  • Možnostech tvorby a použití základního modelu strojového učení

... a ještě něco navíc

O úspěšnosti tohoto software svědčí neustále se rozvíjející pracovní balíčky v KNIME, vznik nových a nových e-learningů (na platformě Udemy), kdy já jsem přišla s tímto kurzem jako druhý lektor a k dnešnímu dni jsem dosáhla 1.700 studentů z různých zemí. 

V českém jazyce neexistuje ani kurz ani kniha (alespoň co mám prověřené z vlastních zdrojů) na téma KNIME a tudíž se jedná o unikátní produkt. 

Další výhodou je brzké vydání pokračování (opět formou ebooku) zabývající se automatizací dat, kterou píše můj kolega Vladimír Löffler.

Barbora Štětinová

Jsem absolventkou Západočeské Univerzity v Plzni, Fakulty ekonomické a MBA programu na University of New York in Prague.  Pracuji jako datová analytička v oblasti telekomunikací, dříve Data scientist v automobilovém průmyslu. Zároveň jsem členkou komunity a konzultantkou pro Leadership Synergy Commmunity, s.r.o.

S kolegou, jež napsal druhý díl této knihy věnující se automatizací práce s daty, jsem založila “brand” Elderberry data. Jedná se o značku (ne firmu) a společně se v rámci tohoto brandu věnujeme vzděláváním v oblasti umělé inteligence a datové analytiky. Věnujeme se tak světu datové vědy a umělé inteligence. Toto téma často přednášíme na školách a univerzitách (v zahraničí) a v různých firmách. Dále jsem mezinárodní instruktorkou pro Machine Learning a datovou analytiku na platformách Udemy, Packt Publishing a školím Vizualizaci dat pro KNIME AG, jež vyvinula tento skvělý software.

V roce 2019 jsem se stala členka vítězného týmu soutěže Data Cup 2019 pořádaných Insiders40.

Rozhodli jste se podpořit vydání knihy?

Podobné články

Registrace účastníka

Registrace úspěšně provedena

Potvrzení o registraci jsme zaslali na vámi uvedený email. Brzy se s vámi spojíme. Pokud jste však potvrzení neobdrželi, ověřte složku spam-u. Hezký den vám přeje organizační tým akce.